Ліквідатором банку "Таврика" подано позови майже на 3 мільярда

Четвер, 1 серпня 2013, 15:58

Ліквідатором АТ "Банк "Таврика" подано позови до суду про стягнення заборгованості з боржників на суму близько 2,9 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

"З метою забезпечення повернення коштів кредиторам ПАТ "Банк "Таврика", що не гарантуються та не відшкодовуються за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, уповноважена особа здійснює заходи щодо інвентаризації майна АТ "Банк "Таврика" та формує ліквідаційну масу", - сказано у повідомленні.

У фонді зазначили, що для формування ліквідаційної маси уповноважена особа фонду на ліквідацію АТ "Банк Таврика" вживає усіх необхідних заходів щодо повернення дебіторської заборгованості банку, заборгованості позичальників перед банком та повернення майна банку, що перебуває у третіх осіб.

"Всього уповноваженою особою стягнено заборгованість за кредитами на загальну суму більше 8,5 млн гривень, що включатиметься до ліквідаційної маси і буде направлено на задоволення вимог кредиторів", - сказано у повідомленні.

Також у фонді повідомили, що з метою стягнення заборгованості з боржників на суму близько 2,9 млрд гривень уповноваженою особою направлено 67 позовів до суду.

Як повідомлялося, правління Нацбанку 20 грудня 2012 року прийняло рішення про віднесення банку "Таврика" до категорії неплатоспроможних.

Наслідком прийняття цього рішення стало призначення Фондом гарантування вкладів фізосіб тимчасової адміністрації, що було зроблено з метою вжиття заходів, спрямованих на врегулювання діяльності банку.

Нацбанк в кінці листопада 2012 року заблокував у банку "Таврика" 3 мільярди депозитів.

Акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 року був Анатолій Кобець.

Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко - власник "Київського ювелірного заводу": в 2000 році став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 роках очолив наглядову раду АБ "Таврика".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua