"Нафтогаз" дав заробити банку Бахматюка десятки мільйонів

П'ятниця, 31 травня 2013, 09:32

НАК "Нафтогаз України" уклав угоди з ПАТ "Комерційний банк "Фінансова ініціатива" на закупівлю 559 тис облігацій внутрішньої держпозики на суму 581,49 млн гривень для розрахунків з "Газпромом" за імпортований газ.

Про це повідомляє сайт "Наші гроші" з посиланням на  "Вісник державних закупівель".

Зворотній викуп ОВДП призначено на 23-27 травня 2013 року. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі "в одного учасника", бо тільки цей банк погодився провести операцію у визначені терміни.

В обґрунтуванні закупівлі стверджується, що "Нафтогаз" звертався до 40 найбільших банків України, але відгукнувся лише один банк. Прибуток банку від цих операцій становитиме понад 22 млн гривень.

Банк "Фінансова ініціатива" належить аграрному бізнесмену Олегу Бахматюку (група "Авангард", 15 у рейтингу найбагатших українців від "Forbes"), який раніше працював в "Нафтогазі".

У 2013 році "Нафтогаз" уклав з "Фінансовою ініціативою" угоди по операціям РЕПО вже на 1,34 млрд гривень.

Загалом в 2013 році "Нафтогаз" провів операції РЕПО на 16,56 млрд гривень. У 2012 році обсяг операцій з ОВДП сягнув 92,71 млрд гривень.

Нагадаємо, голова "Нафтогазу" Євген Бакулін повідомляв про несприятливу ситуацію з операціями по ОВДП.

На кінець 2012 року збитки "Нафтогазу" від цих операцій сягнули 2,8 млрд доларів. Ці кошти керівники НАК просили компенсувати їм з бюджету, оскільки це "є додатковим навантаженням на обіговий капітал компанії та немає джерел покриття".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua