Україна може заборонити ввезення продукції без упаковки виробника

Четвер, 4 квітня 2013, 17:37

Мінагропрод та Держветфітослужба почали підготовку проекту постанови про заборону ввезення на територію України харчових продуктів для власного споживання без упаковки виробника.

Про це повідомив на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при КМУ міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає "Укрінформ".

"На території Росії африканська чума свиней все більше поширюється ближче до нашого кордону. Тому необхідно відпрацювати жорсткіші заходи щодо запобігання потрапляння цього захворювання до України. Проект відповідної постанови буде озвучено на засіданні уряду. Тому зараз готується проект постанови, який передбачає зміни до Митного кодексу, зокрема, в статті 378 у частині заборони ввезення громадянами продукції для власного споживання без упаковки. Це питання має бути на контролі", - зазначив Присяжнюк.

За його словами, на період туристичного сезону планується посилити контроль на державному кордоні, щоб запобігти потраплянню до України небезпечної тваринницької продукції. Крім того, додаткову перевірку пройдуть регіони і об'єкти відпочинку, куди громадяни інших країн можуть завезти збудників хвороби.

"Цього року необхідно відпрацювати жорсткіші заходи щодо запобігання потрапляння АЧС на територію України. Ми звертатимемося до уряду, щоб обмежити ввезення громадянами на територію України харчових продуктів для власного споживання без упаковки виробника", - зазначив у свою чергу глава Держветфітослужби Володимир Горжеєв.

Крім того, Присяжнюк наголосив на необхідності звернення до прем'єр-міністра, щоб він доручив національному та обласному телебаченню і радіо провести інформаційно-роз'яснювальну роботу, особливо перед початком туристичного сезону.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!