"Регіонал" пропонує Раді збільшити податок на землю

Четвер, 4 квітня 2013, 09:09

Депутат Віктор Жеребнюк (Партія регіонів) запропонував парламенту переглянути принципи сплати і ставки сільськогосподарського фіксованого податку.

Депутат зареєстрував законопроект №2683, яким ініціює його зарахування до місцевих бюджетів, тоді як зараз цей податок надходить до держбюджету, пише "Комерсант-Україна".

Крім того, ставку податку для сільгоспвиробників, які мають у своєму розпорядженні більше 100 га ріллі, сіножатей або пасовищ, запропоновано збільшити практично у вісім разів - з 0,15% до 1,15% від нормативної оцінки 1 га. Для землевласників до 100 га ставка залишиться незмінною - 0,15%.

За оцінкою Жеребнюка, обсяг сплаченого податку збільшиться майже на 6 млрд гривень. За його даними, платники фіксованого податку, які мають у розпорядженні землі площею понад 100 га, використовують всього 25 млн га. Реформування податку передбачено національним планом реформ президента на 2013 рік.

Як повідомлялося, Мінфін пропонує зобов'язати фізосіб сплачувати податок за землю в разі перевищення встановленого розміру ділянки в 15 - кратному розмірі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!