Ахметов домовився про концентрацію понад 50% Vanco Prykerchenska

Понеділок, 29 квітня 2013, 20:42

Енергохолдинг "ДТЕК" українського олігарха Ріната Ахметова 27 листопада 2012 року підписав договір купівлі акцій Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські о-ви), що дасть змогу збільшити частку в цій компанії з 25,5% до понад 50%.

Про це сказано в проспекті євробондів "ДТЕК", передає "Інтерфакс-Україна".

Як сказано в документі, Vanco Ukraine володіє 100% акцій компанії Vanco Prykerchenska Ltd.

У свою чергу Vanco Prykerchenska є партнером України в рамках угоди про розподіл продукції (УРП) у межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря.

Енергохолдинг уточнив, що договір про купівлю буде завершено після виконання низки умов, проте їх суть і терміни не конкретизовано.

Нагадаємо, нещодавно влада відновила ліцензію Vanco на розробку шельфу.

Як повідомлялося, за даними Комісії з захисту конкуренції Сербії, найбільший вертикально інтегрований енергохолдинг України ДТЕК Ріната Ахметова купує Vanco Ukraine (Британські Віргінські острови).

За повідомленнями багатьох ЗМІ, Ахметова з самого початку асоціювали з Vanco International, але з якихось причин найбагатший олігарх країни не визнавав свою причетність до компанії.

Vanco International, 100% "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.

У жовтні 2007 Vanco Int. віддала права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Влада уряду Юлії Тимошенко в 2008 році вийшла з УРП (розірвавши угоду), після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП. Причиною розриву називали те, що Тимошенко не хотіла віддавати шельф Рінату Ахметову.

Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів.

За даними поінформованих джерел, однією з причин затримки було вибудовування відносин між співвласниками Vanco Prykerchenska.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!