Євразійська комісія знизить спецмито на карамель

П'ятниця, 26 квітня 2013, 16:25

Колегія Євразійської економічної комісії прийняла рішення про зниження діючої ставки спеціального мита на карамель в країнах Митного союзу.

Про це повідомили в прес-службі міністра з торгівлі ЄЕК, передає "УНІАН".

Як повідомляється, з 15 червня 2013 спецмито буде знижене до 283,8 доларів за 1 тонну, з 15 грудня 2013 року - до 273,5 доларів за 1 тонну.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення комісія ЄЕК ухвалила 26 квітня за підсумками повторного спеціального захисного розслідування.

Також комісія прийняла рішення поширити дію спецмита на імпорт карамелі з Бразилії.

"Зниження відбудеться в два етапи: з 15 червня 2013 року - до 283,8 доларів за 1 тонну, а з 15 грудня 2013 року - до 273,5 доларів за 1 тонну... Також в ході розслідування було встановлено, що частка імпорту карамелі з Бразилії перевищила порогову позначку в 3% від загального обсягу імпорту карамелі, і тепер на неї також буде поширюватися дія цієї спеціальної захисного заходу", - сказав міністр торгівлі ЄЕК Андрій Слепнев.

У прес-службі міністра відзначили, що за результатами повторного спеціального захисного розслідування Департамент захисту внутрішнього ринку ЄЕК дійшов висновку, що дія спеціальної захисної заходи щодо імпорту карамелі зробило позитивний вплив на галузь.

"У 1-му півріччі 2012 році в порівнянні з 1-м півріччям 2011 році на тлі зниження обсягу споживання карамелі в МС на 4,1% обсяг її виробництва в країнах МС залишався практично незмінним, а обсяг реалізації карамелі збільшився. При цьому зниження обсягу імпорту карамелі на 30,7% дозволило збільшити частку товару країн МС на 5,1 п.п", - повідомляє прес-служба.

У той же період середньозважена відпускна ціна скоротилася на 1,3% на тлі більш значного зниження собівартості (на 11,4%), що дозволило підприємствам збільшити рівень рентабельності до 4,4%, в той час як в 1-му півріччі 2011 році  вони зазнавали збитків.

Нагадаємо, у зв'язку з введенням МС спецмита на карамель асоціація "Укркондпром" прогнозувала скорочення виробництва кондитерських виробів на Україні в 2012 році.

Як відомо, один з великих українських виробників кондитерських виробів корпорація "Бісквіт-Шоколад" восени повідомила про зниження виручки і обсягу продажів на 9%.

Серед головних причин зниження показників компанія назвала мита, введені на ввезення карамелі і ряд інших видів кондитерської продукції країнами Митного союзу.

Також, у вересні 2012 року ЄЕК повідомила про початок спеціального захисного розслідування відносно карамелі, що ввозиться на територію МС.

Розслідування було ініційовано у зв'язку зі зверненням в ЄЕК українських підприємств Roshen, "Харківська бісквітна фабрика" і "Кондитерська фабрика "Харків'янка". Українські кондитери попросили ЄЕК переглянути чинну спеціальну захисну міру відносно карамелі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!