У Shell кажуть, що сланцевої революції за межами США не буде

Четвер, 25 квітня 2013, 15:49

Розробка резервів сланцевих нафти і газу в світі в цілому буде йти набагато повільніше, ніж у США.

Про це заявив один з топ-менеджерів Royal Dutch Shell, передають "Ведомости".

Ендрю Браун, який курує в Shell глобальний видобуток нафти і газу, вважає, що зростанню видобутку зі сланцевих порід за межами США і Канади будуть перешкоджати нестача обладнання і кваліфікованого персоналу, а також необхідність проводити масштабні розвідувальні роботи.

"У Північній Америці ми спостерігали надзвичайно швидке введення родовищ в експлуатацію, в інших країнах світу процес займе набагато більше часу", - сказав Браун Financial Times.

Про те, що реалізація сланцевих проектів за межами Північної Америки просувається повільно, заявляли й інші великі компанії.

ExxonMobil торік відмовилася від участі у розвідувальних роботах у Польщі. Комерційна розробка сланцевих резервів в Європі навряд чи почнеться в найближче десятиліття, заявила Chevron.

Shell бере участь в сланцевих проектах в багатьох країнах світу, серед яких Китай, Туреччина, ПАР і Україна.

Нагадаємо, у 2013 році Мінприроди України оголосить нові конкурси на розробку додаткових ділянок з родовищами газу.

"Україні необхідна технічна та фінансова допомога для проведення кваліфікованої роботи. У цьому зв’язку розпочато формування законодавства та практична реалізація проектів з розвідки та видобування нетрадиційного газу із залученням таких провідних компаній як Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, Chevron та ENI", - повідомили нещодавно у Мінприроди.

Як відомо, 24 січня 2013 року в Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській ділянці.

Як писала "Економічна правда", Shell та Сhevron будуть видобувати газ не самі, а з українськими партнерами - спільними підприємствами, створеними НАК "Надра України" (90%) та маловідомою компанією "СПК-геосервіс" (10%).

Для цього "Надра України" і "СПК-геосервіс" утворили компанії - ТОВ "Надра Юзівська" та ТОВ "Надра Олеська". Саме з цими фірмами ділитимуть гроші та газ транснаціональні корпорації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!