Німеччина оштрафувала Google на 145 тисяч євро

Вівторок, 23 квітня 2013, 09:45

Google зобов'язаний буде виплатити владі Німеччини штраф у розмірі 145 тис євро за несанкціонований збір і зберігання адрес електронної пошти, фотографій, паролів і чат-протоколів з незахищених Wi-Fi-мереж жителів країни.

Про це повідомили у відомстві комісара з захисту та свободи інформації Гамбурга, пишуть "Вести економіка".

Як повідомляється, Google збирала дані про Wi-Fi-мережах за допомогою спеціального обладнання, встановленого на автомобілі, що працюють на проект Street View.

Прецедент датується 2008 роком, коли компанією були отримані такі відомості, як SSID, MAC-адреси підключених пристроїв, а також уривчасті дані, завантажені в мережу в той момент, коли "гугломобіль" проїжджав повз них.

Компанія оголосила про це в 2010 році, заявивши, що відомості особистого характеру з приватних мереж були зібрані помилково. У Google відзначили, що інцидент є випадковим непорозумінням.

Інформація про бездротові точки доступу була потрібна для подальшого використання в геолокаційних сервісах, але в керівництві не припускали, що ПЗ також збирає і персональні дані.

Спочатку влада країни класифікували це як крадіжку інформації, за що проти керівництва Google Deutschland могли бути висунуті кримінальні звинувачення, проте в листопаді 2012 року справа була перекваліфікована і місцева прокуратура вирішила пом'якшити дії відносно Google.

Одночасно з цим німецьке відомство, що відповідає за оборот даних в країні, ініціювало своє розслідування. Комісар відомства Іоган Каспар заявив, що, за чинними нормами, Google могла бути оштрафована на 300 тис євро, але так як компанія сама визнала факт збору, співпрацювала з регулятором і впровадила політику, що виключає повторення інциденту, розмір штрафу був скорочений вдвічі.о

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!