ДІУ направить на рефінансування кредитів 1,5 мільярда

Понеділок, 22 квітня 2013, 20:42

Державна іпотечна установа до кінця 2013 року має намір направити 1,5 мільярда гривень на рефінансування кредитів.

Про це заявив голова правління ДІУ Валентин Рибачук, повідомляє "УНІАН".

"1,5 мільярда гривень до кінця року ми готові направити на викуп кредитів. Для цього нам потрібно активізувати роботу банків із видачі кредитів", - сказав він.

Рибачук додав, що можливості установи дозволяють збільшити кількість рефінансованих кредитів до 7-8 тисяч.

За словами голови правління ДІУ, установа з початку 2013 року станом на 19 квітня рефінансувала 139 кредитів для придбання житла на суму 26,6 млн гривень. Зокрема, з початку квітня установа рефінансувала понад 100 кредитів на 20 млн гривень.

Зі свого боку перший заступник голови правління ДІУ Юрій Зоц зазначив, що кредитування стримувалося через технічні проблеми, пов'язані з введенням із початку року нових правил реєстрації прав на нерухомість.

Зокрема через технічні нюанси установа не може рефінансувати 60 кредитів, за якими було ухвалено рішення минулого року, оскільки банки не можуть їх оформити нотаріально.

Зоц зазначив, що рекомендована ДІУ ставка кредитування банків на рівні 18% (ставка рефінансування ДІУ - 15,3% плюс 2,7% комісійні банку) є актуальною на ринку, оскільки термін кредитування за програмою ДІУ доходить до 30 років.

Водночас ставка кредитування комерційних банків доходить до 26-27% із терміном кредитування 10-20 років.

Він також закликав банки активніше брати участь у програмі ДІУ із добудови житлових будинків у плані стимулювання продажів квартир у вже добудованих будинках.

За даними ДІУ, на початок 2013 року на балансі установи знаходиться 5339 кредитів на 904,2 млн гривень. Усього з дня свого створення ДІУ рефінансувала близько 8 тисяч кредитів на 1,5 млрд гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua