Кіпрські компанії встигли вивести з острова 700 мільйонів євро

Вівторок, 2 квітня 2013, 15:27

Близько 130 компаній, розташованих на Кіпрі, встигли до введення примусового податку з депозитів перевести за кордон близько 700 млн євро, скориставшись інсайдерською інформацією.

Про це повідомила опозиційна комуністична газета Charavgi без посилання на джерела, пише РБК daily.

Як пише видання, до ухильників віднесли і компанію сім'ї зятя президента країни Нікоса Анастасіадеса A. Loutsios and Sons Ltd., яка за кілька днів до закриття кіпрських банків перевела до Великобританії 21 млн євро.

Компанія A. Loutsios and Sons Ltd. заявила, що ніякої інсайдерської інформації з адміністрації президента Кіпру вона не отримувала, а гроші були переведені в рамках її поточної діяльності. Ця сума була платою за покупку двох об'єктів нерухомості в Греції і ще одного будинку на Кіпрі. Компанія підкреслила, що на кіпрських рахунках A. Loutsios and Sons Ltd. як і раніше залишаються мільйони євро, через що компанія зазнала, як і всі інші, величезні втрати.

"Президент Кіпру Нікос Анастасіадес назвав ці повідомлення наклепом чистої води. Він також пообіцяв провести широкомасштабне розслідування всіх підозрілих випадків "дострокових" банківських переказів, незважаючи на особистості їх власників. Кіпрська прокуратура вже почала перевірку інформації зі статті Charavgi", - йдеться в повідомленні.

Тим часом багато аналітиків вважають, що поведінка багатьох кіпрських компаній дає привід підозрювати їх в отриманні інсайдерської інформації.

З іншого боку, немає нічого дивного, що місцеві фірми "вчасно заметушилися".

Протягом декількох тижнів, що передували рішенню Єврогрупи залучити вкладників банків Кіпру до їх порятунку, впливові європейські політики й високопоставлені чиновники Євросоюзу висловлювалися саме на користь такого підходу до кіпрської кризи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!