Дефіцит зовнішньої торгівлі Японії став рекордним з 1979 року

Четвер, 18 квітня 2013, 10:27

У 2012 році дефіцит зовнішньої торгівлі Японії склав рекордні в історії країни 8,17 трлн ієн.

Про це йдеться в даних міністерства фінансів Японії, передають "РИА Новости".

За даними міністерства, це найбільший дефіцит зовнішньої торгівлі з 1979 року.

Опинився перевершений рекорд 2011 року, коли баланс був зведений з дефіцитом у 4,42 трлн ієн (45 млрд доларів).

Експорт в порівнянні з попереднім роком знизився на 2,1% і склав 63,94 трлн ієн (659 млрд доларів). Імпорт зріс на 3,4% і склав 72,11 трлн ієн (743 млрд доларів).

Відомство уточнило, що зовнішньоторговельний баланс, який виходить шляхом вирахування сум імпорту з експорту, виявився в мінусі за рахунок зниження обсягів експорту через уповільнення темпів зростання світової економіки і погіршення японо-китайських відносин, а також зростання імпорту на тлі підвищення цін на нафту і СПГ, потреби в якому різко зросли в Японії після аварії на АЕС "Фукусіма-1" і зупинки майже всіх атомних реакторів в країні.

Раніше повідомлялося, що за 2012 рік кількість людей старше 65 років у Японії збільшилася на мільйон - до 30,8 млн осіб, що становить майже чверть населення країни.

Також стало відомо, що старіння суспільства стає для Японії не тільки соціальної, але й економічною проблемою: існуюча пенсійна система була розрахована на співвідношення, в якому на 11 працюючих припадає один пенсіонер. У сучасному японському суспільстві це співвідношення становить 3:1.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!