МВФ погіршив прогноз зростання економіки Росії

Вівторок, 16 квітня 2013, 16:49

МВФ знизив прогноз економічного зростання Росії в 2013 році до 3,4% з 3,75%; на 2014 рік оцінка не була переглянута - ті ж 3,8%.

Про це йдеться в доповіді організації, передає Reuters.

"Економічне зростання Росії, згідно із прогнозами, залишиться вище 3% цього року, тому що спад виробництва в основному припинився і зростання близьке до свого потенціалу", - відзначає МВФ.

Фонд переглянув оцінки слідом за Мінекономрозвитку РФ, яке визнало минулого тижня, що до осені економіка може скотитися в рецесію.

Російські чиновники ще більш песимістичні, ніж МВФ, оскільки прогноз зростання ВВП на 2013 рік був знижений до 2,4% з 3,7%.

Серед причин слабкого зростання МВФ відзначає скорочення експортних поставок під впливом глобального гальмування і слабкий внутрішній попит через те, що ціни на нафту перестали бурхливо рости.

"Очікується, що інфляція залишиться близькою до поточних рівнів у 2013 році. У Росії вона становитиме в середньому близько 7%", - йдеться в доповіді.

До кінця березня інфляція в Росії сповільнилася до 7% в річному вираженні.

МВФ чекає зростання споживчих цін на 6,95% в 2013 році і 6,2% в 2014 році проти 6% для кожного року в колишньому прогнозі.

Ризики для російської економіки МВФ бачить в глобальному гальмуванні і можливому зниженні цін на нафту.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд прогнозує "нульове" зростання ВВП України за підсумками 2013 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!