У Азарова хочуть скасувати пільги на проїзд

П'ятниця, 12 квітня 2013, 10:27

Уряд підготував програму розвитку конкуренції в Україні на найближчі десять років, згідно якої пропонується скасувати "масові пільги на проїзд".

Більшість кроків носить точковий характер, спрямований на поліпшення ситуації в дуже вузьких галузях, пише "Комерсант-Україна".

Держпрограма розвитку конкуренції на 2014-2024 роки, за задумом уряду, повинна привести до зниження рівня монополізації товарних ринків, а також зменшення негативного впливу "неефективного державного регулювання".

До кінця травня документ буде винесений на засідання Кабміну.

Документ містить багато пропозицій. Серед них прийняття законів "Про внутрішню торгівлю", "Про рибні порти", "Про внутрішній водний транспорт", а також ратифікація угоди з ЄС про створення спільного авіаційного простору.

Але в список несподівано потрапила пропозиція підтримати транспортну сферу. Для цього пропонується поступово скасувати "масові пільги на проїзд" і замінити їх адресною допомогою малозабезпеченим.

Кабмін пропонує також лібералізувати ряд ринків. Повинна бути скасована монополія МВС на надання послуг інкасації та охорони банківських установ.

Комунальні служби більше не будуть монополістами з надання похоронних послуг.

Повинна також бути створена прозора схема розподілу маршрутів на міжнародні вантажні та пасажирські автоперевезення.

Конкуренцію пропонується підвищити за рахунок поліпшення умов для інвестування.

Наприклад, скасувавши або знизивши ставку на ввезення обладнання, яке іноземні компанії вносять в статутний капітал підприємств.

Адаптація українського законодавства в галузі будівництва до міжнародного також повинна сприяти припливу іноземного капіталу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!