Фірми Іванющенка отримають 47 мільйонів за постачання обладнання

П'ятниця, 12 квітня 2013, 09:25

ПАТ "Лисичанськвугілля" уклала низку угод на постачання різного обладнання на 47,4 млн гривень.

Про це повідомляє сайт "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Всі підряди отримали фірми "Укртехмаркет ЛТД" (45,75 млн гривень) та "Промтехпоставка ЛТД" (1,65 млн гривень) з групи народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

У половині з восьми тендерів намагались взяти участь компанії, не пов’язані з цією групою. Вони пропонували продукцію у 1,5-2,5 раза дешевше, ніж майбутні переможці. Однак дешевші заявки незмінно відхилялись, або не враховувались тендерним комітетом без пояснення причин.

Наприклад, донецька фірма "Аікон" пропонувала рукави високого тиску за 404 тис гривень, тоді як "Укртехмаркет" – за 906 тис гривень. Дешевшу пропозицію було відхилено через відсутність гарантії банку. При цьому вимога щодо забезпечення пропозиції з’явилась в конкурсній документації напередодні проведення тендеру.

Також через відсутність банківської гарантії було відхилено заявку луганської фірми "Інвест-Підшипник", яка пропонувала підшипники за 2,12 млн гривень, а "Укртехмаркет" – за 3,31 млн гривень. Вимога щодо забезпечення знову була внесена напередодні тендеру.

Разом з тим, в цьому тендері також брала участь харківська фірма "ПК Індустрія", яка пропонувала підшипники за 2,08 млн гривень. В протоколі розкриття пропозицій зазначено, що ця заявка була допущена до оцінки.

Однак без пояснення причин угоду зрештою уклали з "Укртехмаркетом", чия заявка була дорожчою у півтора рази.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!