Ринок ПК скоротився на 14%

Четвер, 11 квітня 2013, 11:58

Світовий обсяг продажів персональних комп'ютерів скоротився на 13,9% в I кварталі 2013 року.

Про це йдеться в підрахунках аналітиків IDC, пишуть "Вести економіка".

Як повідомляється, падіння виявилося найбільш серйозним за всю історію ведення подібної статистики. За січень-березень було продано лише близько 76,3 млн ПК.

Скорочення в попиті на них відображає тенденцію на збільшення популярності планшетів і смартфонів як альтернативи персональним комп'ютерам, вважають представники компанії.

IDC підкреслює, що навіть новітня версія операційної системи від Microsoft, Windows 8, не змогла оживити галузь.

"На жаль, випуск Windows 8 не тільки не зміг дати новий позитивний імпульс для ринку персональних комп'ютерів, але, ймовірно, навіть привів до його уповільнення", - наголошується в звіті.

У США скорочення ринку ПК триває вже два з половиною роки.

У минулому кварталі продажі впали 12,7% г/г і на 18,3% кв/кв. У натуральному вираженні обсяг ринку склав 14,2 млн комп'ютерів - найнижче значення за останні 7 років.

Компанія HP, поки ще залишається лідером ринку, забезпечила 15,7% загальносвітових поставок, відвантаживши близько 12 млн ПК.

На другому місці перебуває компанія Lenovo, яка в I кварталі цього року відвантажила рівно стільки ж ПК, скільки в I кварталі минулого року, - 11,7 млн ​​штук. Оскільки ринок скоротився, частка Lenovo зросла з 13,2% до 15,3%.

Третє місце - за Dell. Її поставки скоротилися на 10,9% - з 10,1 до 9 млн ПК, а частка ринку дещо зросла - з 11,4% до 11,8%.

Сильніше за всіх з компаній першої п'ятірки постраждала Acer. Її постачання зменшилися майже на третину - з 8,95 до 6,15 млн штук, тобто на 31,3%. Зараз цьому виробникові належить 8,1% ринку, тоді як рік тому його частка була рівна 10,1%.

Замикає п'ятірку найбільших постачальників готових ПК компанія Asus, яка займає 5,7% ринку, відвантаживши 4,36 млн ПК. Рік тому її показники були рівні 6,1% і 5,4 млн штук, тобто за рік поставки скоротилися на 19,2%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!