Греція збирається пред'явити Німеччині рахунок за дві світові війни

Середа, 10 квітня 2013, 20:34

Величезні претензії Греції до Німеччини мають ефект сповільненої бомби.

Грецький уряд дезорієнтований у світлі витоку інформації з "вибухонебезпечного" звіту, що містить вимоги до Німеччини компенсувати грекам збитки за Першу і Другу світові війни, передають "Вести экономика".

Напередодні прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас зібрав екстрену нараду з міністром закордонних справ та іншими відповідальними особами, з тим щоб мінімізувати дипломатичний збиток від звіту.

Документ з грифом Aporito, або "таємно", був розроблений групою експертів за дорученням грецького Міністерства фінансів і доставлений чиновникам минулого місяця.

Передбачуваний позов проти Німеччини досягає в цілому 162 млрд євро, в тому числі 108 млрд євро на відновлення інфраструктури країни після нацистської окупації з 1941 по 1944 років. Це становить 80% від грецького ВВП.

Розрахунки проводилися під головуванням голови Управління бухгалтерської звітності Міністерства фінансів і базуються на 190 тис сторінок документів з регіональних міністерств і архівів.

Голова управління Панагіотіс Каракусіс сказав виданню The Telegraph, що доповідь була підготовлена ​​на замовлення чинної влади, а не попереднього уряду.

"Метою було зібрати всі матеріали воєдино, щоб політичні лідери могли перевірити дані", - сказав він.

Грецьке Міністерство закордонних справ заявило, що доповідь буде спрямована до Державної служби юстиції та піддана аналізу, наскільки правомірні претензії Греції.

На минулих вихідних доповідь просочилася в грецьку газету To Vima під заголовком "Скільки Німеччина нам заборгувала?".

Журналісти порахували, що Афіни мають легітимні підстави для пред'явлення своїх вимог.

"Уряд повинен опублікувати всі результати і визначити свою позицію з цього делікатного питання", - пише To Vima.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!