Корпораціям збираються віддати ще кілька газових родовищ

Понеділок, 4 березня 2013, 13:22

У 2013 році Мінприроди оголосить нові конкурси на розробку додаткових ділянок з родовищами газу.

Про це йдеться у повідомленні Мінприроди.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, за оцінками експертів, поклади нетрадиційного газу в Україні сягають десятків трильйонів кубометрів.

"Однак, Україні необхідна технічна та фінансова допомога для проведення кваліфікованої роботи. У цьому зв’язку розпочато формування законодавства та практична реалізація проектів з розвідки та видобування нетрадиційного газу із залученням таких провідних компаній як Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, Chevron та ENI", - сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що у 2013 році планується також оголошення ще кількох конкурсів на розробку додаткових ділянок з родовищами газу.

Як відомо, 24 січня 2013 року в Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській ділянці.

Як писала "Економічна правда", Shell та Сhevron будуть видобувати газ не самі, а з українськими партнерами - спільними підприємствами, створеними НАК "Надра України" (90%) та маловідомою компанією "СПК-геосервіс" (10%).

Для цього "Надра України" і "СПК-геосервіс" утворили компанії - ТОВ "Надра Юзівська" та ТОВ "Надра Олеська". Саме з цими фірмами ділитимуть гроші та газ транснаціональні корпорації.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!