Фірташ лобіює послаблення до трансфертного законопроекту

Неділя, 3 березня 2013, 12:21

Представницький орган сторони роботодавців, головою якого є Дмитро Фірташ, намагається лобіювати обмеження переліку країн, операції з якими будуть підлягати податковому моніторингу.

Про це йдеться в листі Спільного представницького органу до прем'єр-міністра Миколи Азарова, передає ZN.UA.

У листі, зокрема, пропонується обмежити коло країн, операції з якими підлягають податковому моніторингу, тільки офшорами, які входять в офіційно затверджений українським урядом перелік.

Як наслідок, з їх числа можуть "випасти" так звані "популярні холдингові юрисдикції", які досить активно використовуються українськими ФПГ, які хоч і не входять в офіційний урядовий список офшорних зон, однак характеризуються ліберальними податковими системами, надаючи, зокрема, пільги з податку на прибуток і дивіденди.

Найчастіше до них належать такі європейські країни, як Люксембург, Швейцарія, Австрія, Нідерланди, Данія і Кіпр.

Також лист містить низку інших застережень щодо законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу (щодо трансфертного ціноутворення)", який було затверджено українським урядом 18 січня 2013 року.

Зокрема, пропонується встановити диференційовані порогові значення для контрольованих операцій на перший рік введення правил трансфертного ціноутворення в розмірі 500 млн гривень з подальшим зниженням протягом трьох років до 100 млн гривень (в законопроекті передбачено ліміт, нижче 10 раз - 50 млн гривень).

Примітно, що більшість компаній, що входять у Group DF, яка належить Фірташу, окрім України, зареєстровані саме в юрисдикціях з пільговими системами оподаткування (зокрема, Centragas AG, Zangas Hoch-und Tiefbau GmbH, OSTCHEM Holding AG).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!