Азаров каже, що введення мита на іномарки є вимушеною мірою

П'ятниця, 15 березня 2013, 17:14

Введення спецмита на імпорт автомобілів - це міра вимушена і тимчасова.

Про це написав прем’єр-міністр Микола Азаров у мережі Facebook.

"Звичайно, ця міра вимушена і тимчасова. І як тільки ситуація виправиться, безумовно, вона буде скасована. Імпортери повинні подумати про те, щоб максимально здешевити витрати, і ми готові з ними зустрічатися і допомагати їм у цьому", - заявив Азаров.

Він зазначив, що протягом останнього року вітчизняні автовиробники практично зупинилися.

"Вони не витримали конкуренції з дешевшими імпортними автомобілями, які завозяться як з Росії, так і з інших країн", - сказав прем’єр.

Азаров пояснив, що у всіх країнах світу, особливо в період кризи, держава насамперед підтримує вітчизняного товаровиробника і думає про те, як зберегти робочі місця для своїх власних громадян.

"Купуючи імпортний автомобіль, ми, перш за все, вкладаємо гроші в розвиток інших країн, а не своєї власної", - зазначив прем’єр.

Як повідомлялося, депутат Віктор Янукович попросив прем'єр-міністра Миколу Азарова скасувати рішення уряду щодо встановлення спеціального мита на імпорт автомобілів.

Як повідомлялося, влада вирішила ввести спецмита на імпорт нових легкових автомобілів з ​​об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту.

Нагадаємо, в 2009 році уряд уже вводив 13% надбавку на 6 місяців, що призвела до скорочення обсягів виробництва авто на 82%, а обсяги продажів тоді на внутрішньому ринку зменшилися на 84%, доходи знизилися на 96%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua