МВФ скоротив на тиждень перебування місії в Україні

Четвер, 14 березня 2013, 17:05

МВФ підтвердив приїзд місії фонду до України, проте час перебування візиту скорочено на тиждень - з 28 березня до 3 квітня.

Про це під час традиційного брифінгу у Вашингтоні заявив представник керівника департаменту зовнішніх зв'язків фонду, заступник прес-секретаря Вільям Мюррей, передає УНІАН.

"Вчора наш представник у Києві заявив про приїзд місії. Місія дійсно відвідає Київ - з 28 березня до 3 квітня і продовжить переговори про нову угоду стенд-бай з владою України. Місія відправиться до Києва вже наступного тижня", - сказав Мюррей.

Водночас він не озвучив порядок денний переговорів і обсяг коштів, які Україна може отримати у разі досягнення компромісу і підписання нової кредитної угоди.

Раніше повідомлялося, що місія МВФ відвідає Україну для зустрічей із владою 27 березня-10 квітня.

Нагадаємо, в останній раз місія МВФ відвідувала Київ 29 січня-12 лютого.

Як повідомлялося, за словами першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі 15 млрд доларів.

У вересні 2012 року Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.

МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд доларів.

Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд доларів, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.

У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.

Як відомо, в 2013 році Україні треба буде виплатити МВФ 5,8 млрд доларів.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.