Будівництво LNG-терміналу опинилося під питанням

Вівторок, 12 березня 2013, 08:43

Будівництво терміналу з прийому зрідженого газу, ключового об'єкту, покликаного підвищити енергонезалежність України, опинилося під питанням.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Держпідприємство "Національний проект "LNG-термінал" не змогло залучити два кредити на загальну суму 221,9 млн євро. В системі розкриття тендерної інформації компанія пояснила, що торги були скасовані, оскільки на участь в них було подано менше двох заявок. Чи була подана хоч одна заявка, і чия, на держпідприємстві повідомити відмовилися, пише видання.

Керівник координаційної ради ДП Сергій Євтушенко пояснив, що держпідприємство саме ініціювало скасування тендеру. Це пов'язано з прискоренням реалізації проекту.

"Реалізація першого етапу проекту буде здійснена за рахунок використання сучасної технології морського базування регазифікаційного заводу в партнерстві з американською компанією Exelerate Energy", - заявив Євтушенко.

За його словами, це забезпечить постачання газу в Україну вже в наступному році.

"Раніше оголошений тендер був орієнтований на більш тривале рішення - наземне базування терміналу, яке буде реалізовано не раніше ніж за три роки, на другому етапі реалізації проекту", - додав він.

Як пише видання, кредит планувалося залучити на строк не менше семи років для розробки проектно-кошторисної документації, виконання підготовчих робіт на початковій стадії, а також будівництва морської частини проекту.

Опитані банкіри стверджують, що їх до участі в конкурсі навіть не запрошували.

За словами заступника голови правління Райффайзен Банку Аваль Віктора Горбачова, сума кредиту на сьогодні "непідйомна" для українських банків.

"Такі кошти міг знайти або консорціум банків, або міжнародні фінансові організації на кшталт ЄБРР або Світового банку", - зазначив Горбачов.

Зараз будівництво терміналу під великим питанням, тому керівництво держпідприємства не вело активних переговорів з банками, стверджує джерело в Міненерговугілля.

"Проект перейшов в неактивну фазу. З одного боку, ми не отримали дозволу Туреччини на прохід суден зі скрапленим газом через протоку Босфор. З іншого - зараз ведуться активні переговори про зниження вартості російського газу. Якщо вдасться домовитися про його здешевленні, то LNG-термінал стане непотрібним", - говорить співрозмовник у міністерстві.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!