У Shell розповіли, чому засекретили угоду з Україною

Середа, 6 лютого 2013, 12:14

Угода про розподіл продукції (УРП) з компанією Shell засекречена, бо Україні ще потрібно провести переговори про УРП з іншими компаніями.

Про це заявив директор компанії Shell в Україні Грехем Тайлі в інтерв’ю програмі Тендер News на каналі ТВі.

"На жаль, я не можу коментувати подробиці Угоди про розподіл продукції. Існує дуже хороша причина, чому ця інформація є конфіденційною. Не забувайте, Україні ще потрібно провести переговори про УРП з іншими компаніями – такими, як Chevron і Exxon", - зазначив Тайлі.

За його словами, якби всі ці деталі були розголошені публічно, то це поставило б Україну в невигідне становище.

Як відомо, 24 січня в Давосі було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку нетрадиційного газу на Юзівській ділянці.

Як писала "Економічна правда", Shell та Сhevron будуть видобувати газ не самі, а з українськими партнерами - спільними підприємствами, створеними НАК "Надра України" (90%) та маловідомою компанією "СПК-геосервіс" (10%).

Для цього "Надра України" і "СПК-геосервіс" утворили компанії - ТОВ "Надра Юзівська" та ТОВ "Надра Олеська". Саме з цими фірмами ділитимуть гроші та газ транснаціональні корпорації.

Раніше в інтерв’ю "Економічній правді" Грехем Тайлі заявляв, що немає жодних гарантій, що будь-який з цих проектів буде успішним.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"