Присяжнюк планує розширити постачання сільгосппродукції до Ірану

Понеділок, 4 лютого 2013, 17:41

Україна планує розширити поставки зернових, цукру, молочної продукції, а також  розпочати експорт сільськогосподарського обладнання та комплектуючих на ринок Ірану.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час зустрічі з послом Ірану, повідомляє прес-служба відомства.

Як зазначається, Присяжнюк відзначив стабільну тенденцію до зростання двосторонньої українсько-іранської торгівлі та підтвердив зацікавленість України в подальшому розширенні взаємовигідних торговельно-економічних відносин з Ісламською Республікою Іран.

"У 2012 році в українському експорті до Ірану відбулися серйозні структурні зміни. На сьогодні в його загальному обсязі переважає частка сільськогосподарської продукції та харчових товарів, яка дорівнює 64,03%, що на 28% більше порівняно з 2011 роком. Загалом, у 2012 році було вже досягнуто  товарообігу у двосторонніх відносинах, який склав 1,237 млрд доларів. При цьому експорт товарів з України до Ірану збільшився на 3,8% і досяг 1,17 млрд доларів", - поінформував Присяжнюк.

В свою чергу, посол Ірану подякував за розвиток співпраці з Україною та наголосив на можливостях розвитку двостороннього співробітництва.

"У кінці грудня товарообіг продукції агропромислового сектору між Іраном та Україною склав понад 700 млн доларів. Однак за один рік ми можемо збільшити цей показник вдвічі, а за два роки - майже в п’ять раз", - зазначив Акбар Гасемі-Аліабаді.

Крім того, Присяжнюк зауважив, що наразі Україна зацікавлена в розширенні поставок зернових, цукру, молочної продукції на іранський ринок.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!