РФ хоче втягнути Україну в "м'ясну війну" із США

Понеділок, 4 лютого 2013, 17:18

Росія обговорить з Україною торгові відносини з країнами, що використовують стимулятор продуктивності рактопамін.

Про це повідомили в прес-службі Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд), передає "УНІАН".

"Зустріч відбудеться 4 лютого в Москві і буде присвячена обговоренню широкого кола питань щодо забезпечення безпеки в двосторонній російсько-української торгівлі продукцією тваринного походження. Планується також обговорити і питання про торговельні відносини з країнами, що використовують стимулятор продуктивності рактопамін", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, Росія з 11 лютого вводить тимчасові обмеження на поставки американської свинини і яловичини.

Незважаючи на неодноразові звернення Россільгоспнагляду, американська сторона не надала гарантії щодо відсутності в товарних партіях продукції тваринного походження, що поставляється на російський ринок, бета-адреностимулятори рактопаміна.

"З чотирьох країн, що широкомасштабно застосовують рактопамін при відгодівлі тварин (США, Канада, Мексика, Бразилія) не відреагували на вимогу Росії конструктивно лише США. На жаль, компетентні органи США ухилилися від професійного обговорення проблеми, а американською адміністрацією зроблені спроби надати російським вимогам політичну спрямованість, пов'язати їх з так званим списком Магнітського, а також голослівно звинуватити Росію в порушенні принципів СОТ", - йдеться в повідомленні.

Підкреслюється, що в сформованій ситуації для забезпечення безпеки споживача у Россільгоспнагляду залишалася лише одна можливість - введення тимчасового обмеження на ввезення з США продукції високого ризику.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"