Держрегулятор пропонує страховикам продавати "автоцивілку" дорожче

Понеділок, 4 лютого 2013, 10:13

Комітет з тарифної політики Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) порекомендував страховикам продавати "автоцивілку" дорожче.

Про це повідомили джерела в бюрю, передає "Комерсант-Україна".

За їх даними, комітет МТСБУ 31 січня підтримав ініціативу дирекції бюро і рекомендував страховикам при укладанні договорів обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) не використовувати мінімальні «підвищуючі» коефіцієнти.

84 страховикам, працюючим на ринку "автоцивілки", запропоновано збільшити мінімальні коефіцієнти на 20%.

Як пише видання, вартість поліса ОСАЦВ визначається виходячи з шести критеріїв, але діапазон коригувальних коефіцієнтів застосуються лише до трьох із них: це залежність від місця реєстрації автомобіля (К2); від сфери використання транспорту (К3); від водійського стажу (К4).

Наприклад, до автомобіля з реєстрацією в Броварах можуть застосовуватися коефіцієнти від 1 до 2,5. У бюро пропонують від 1,2.

У бюро вважають, що дану міру слід ввести на той період, поки не набудуть чинності нові тарифи ОСАЦВ.

"Підвищення тарифів, ініційоване МТСБУ, - це тривалий процес. Пройшов вже місяць з моменту подачі розрахунків в Нацкомфінуслуг, але невідомо, коли регулятор розгляне їх і яке рішення прийме. А зміни ринку потрібні вже зараз", - сказало одне з джерел.

До того ж дирекція МТСБУ у зв'язку з невдоволенням ряду страховиків майбутнім підвищенням базового платежу з 180 грн до 320 грн (+77,8%) може подати на розгляд регулятора навіть нижчу суму - 272 грн (+51%).

У цьому випадку страхування подорожчає на 15-20%.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!