Росія і США можуть підписати угоду про утилізацію озброєнь

Понеділок, 4 лютого 2013, 09:05

Росія може підписати нову угоду з США про співробітництво щодо утилізації застарілих озброєнь і боротьбу з розповсюдженням зброї масового ураження.

Про це пише газета "Комерсант" з посиланням на джерело в російській делегації на мюнхенській конференції з безпеки.

Нова угода може замінити програму Нанна - Лугара (1991), в рамках якої США надають іншим країнам допомогу в утилізації знятого з озброєння ядерної та хімічної зброї, а також засобів її доставки.

У 2012 році МЗС Росії заявило, що пропозиції США про продовження угоди щодо програми Нанна - Лугара, яка закінчується в червні 2013 року, більше не відповідають уявленням Москви про те, як має бути вибудовано співпрацю у цій сфері.

США висловили готовність обговорювати це питання.

За даними джерела газети, Москва може підписати нову угоду, "якщо вона буде грунтуватися на рівноправності та відповідати сучасним реаліям".

Прикладом, за словами співрозмовника газети, може послужити оновлена в 2010 році угода 2002 року про утилізацію плутонію, де обидві сторони несуть рівні фінансові зобов'язання і "справедливо розподіляють відповідальність".

У рамках же програми Нанна - Лугара американські підрядники, найняті для робіт в Росії, не відповідають за виниклі з їхньої вини аварії і пригоди.

При укладенні нової угоди Москва також хотіла б обмежити доступ американців на деякі об'єкти, пише газета.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!