"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Банкіри кажуть, що депозитна база банків зросла на 2,5%

Вівторок, 26 лютого 2013, 12:43

У січні 2013 року депозитна база банків зросла на 2,5% - до 580,8 млрд гривень.

Про це повідомляють у прес-службі Незалежної асоціації банків.

Як зазначається у повідомленні, при цьому балансова заборгованість за банківськими кредитами підприємств і населення за цей період збільшилась лише на 0,3% (до 773 млрд гривень).

Банками спрямовують нові депозити переважно на заміщення раніше залучених більш дорогих ресурсів, а також формування "подушки безпеки", інвестуючи в державні папери та депозитні сертифікати НБУ.

Реклама:

Основну увагу банківський сектор сконцентрував на внутрішньому депозитному ринку, тоді як лише місяцем раніше банки активніше користувалися короткостроковими позиками Нацбанку.

Порівняно з груднем минулого року, обсяг наданих банкам кредитів рефінансування на умовах овернайт та за допомогою тендерів зменшився в 12 разів і за підсумками січня 2013 року склав 0,34 млрд гривень.

Обсяг надлишкової ліквідності, вилученої з банківської системи шляхом розміщення депозитних сертифікатів НБУ, в січні склав 15,07 млрд гривень, а це 90% від річного показника за 2012 рік.

У першому місяці 2013 року відбулося зниження вартості ресурсів майже в усіх сегментах грошово-кредитного ринку: середня відсоткова ставка за строковими депозитами у національній валюті знизилася на 2,27 в.п. - до 12,61%; ставка за кредитами в національній валюті знизилася на 1,04 в.п. - до 16,51%; середньозважена ставка за міжбанківськими ресурсами в національній валюті в січні 2013 року склала 4,49% (проти 8,10 % місяцем раніше).

Станом на 1 лютого 2012 року обсяг коштів банків на коррахунках в НБУ збільшився на 13% - до 27,89 млрд гривень (загальний обсяг коштів банків у НБУ зріс на 5,8% - до 35,72 млрд гривень); інвестиції банківської системи в ОВДП протягом січня збільшилися на 5,1%, і на початок лютого склали 69,4 млрд гривень.

Усе це свідчить про наявність в банківській системі ресурсів для кредитування економіки. Однак кредитування, як і раніше, здійснюється у досить скромних обсягах. Це пов'язано передусім з дефіцитом платоспроможних позичальників та високим рівнем операційних ризиків, обумовлених, в тому числі, низьким рівнем захищеності кредиторів і недосконалістю судової системи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: