IKEA теж потрапила у м’ясний скандал з кониною

Понеділок, 25 лютого 2013, 18:45

Шведська мережа виробництва і продажу меблів IKEA вилучила зі своїх крамниць у 14 країнах частину запасів знаменитих м’ясних кульок, що є фірмовою стравою у їдальнях цих крамниць, через виявлену наявність у них конини.

ДНК конини виявили в одній із крамниць IKEA в Чехії, після чого компанія вилучила всі кульки з тієї ж партії, вироблені у Швеції й доставлені до низки країн - самої Швеції, Чехії, а також Словаччини, Угорщини, Франції, Великої Британії, Португалії, Італії, Нідерландів, Бельгії, Іспанії, Кіпру, Греції й Ірландії, передає "Радіо свобода".

 За даними прес-служби компанії, захід стосується тільки тієї однієї партії м’ясних кульок.

Скандал у Європі навколо виявлення у м’ясопродуктах конини, вміст якої не позначений належним чином, спалахнув минулого місяця і вже призвів до низки відкликань продукції і урядових розслідувань роботи харчової промисловості.

Ідеться в першу чергу про порушення правил маркування, бо сама по собі конина нічим не шкідлива і в багатьох країнах вживається в їжу.

Існують також побоювання, що така непозначена конина може походити з тварин, не призначених на м’ясо: їх могли годувати певними домішками, які, коли їх вжити в великих кількостях, можуть становити загрозу здоров’ю людини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"