Ринок електроенергетики буде поділений між олігархами

Понеділок, 25 лютого 2013, 14:14

Оголошена ФДМУ приватизація 6 обленерго і 2 енергогенеруючих компаній остаточно поділить ринок електроенергетики між ДТЕК, VS Energy і Energy Standart Group.

Про це заявив голова наглядової ради "Київенерго", яке входить в структуру ДТЕК, Іван Плачков в ефірі програми "Силове поле" на "Першому діловому телеканалі".

"Менеджмент відповідних компаній, різних груп, група Григоришина, Бабакова, ДТЕК. Тому сьогодні йде остаточний продаж активів (обленерго) - це ми перетворюємо де-факто в де-юре. Я вважаю, що це абсолютно правильно", - впевнений Плачков.

Як відомо в 2013 році ФДМУ продовжить приватизацію обленерго та енергогенеруючих підприємств.

Зокрема, це стосується акцій "Хмельницькобленерго", "Миколаївобленерго",  "Тернопільобленерго", "Запоріжжяобленерго", "Харківобленерго", "Черкасиобленерго".

Також будуть приватизовані контрольні пакети акцій двох енергогенеруючих підприємств - "Донбасенерго" та "Центренерго".

У 2012 році більшість обленерго та енергогенеруючих підприємств були продані групі ДТЕК олігарха Рината Ахметова - "Західенерго" (1,9 млрд гривень), "Донецькобленерго" (467,6 млн гривень), "Дніпроенерго" (1,179 млн гривень), "Дніпрообленерго" (660,1 млн гривень), "Крименерго" (256,1 млн грмвень).

VS Energy (група Бабакова) придбала "Закарпаттяобленерго" (140,7 млн ​​гривень).

Energy Standart Group (група Григоришина) сконцентрувала контрольний пакет акцій "Вінницяобленерго" (176,2 млн гривень).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"