"Газ Україна 2020" може бути задіяна в контрабанді бензину - ЗМІ

Неділя, 24 лютого 2013, 13:41

Компанія "Газ Україна 2020", що входить до групи "Газ Україна 2009" Сергія Курченка, якщо і не є безпосередньо оператором контрабандних поставок бензину в Україну в 2012 році, то може бути частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б витягти назовні всю конструкцію.

Про це в статті в ZN.UA пише автор Роман Іванченко.

Нагадаємо, рані Мінфін підрахував, що нелегальний імпорт бензину в Україну в минулому році склав майже 1 млн тонн, а бюджет через тіньові схеми втратив мінімум 4 млрд гривень.

Незважаючи на те, що "Газ Україна 2009" стверджує, що ні вона, ні її дочірні компанії взагалі не є прямими імпортерами світлих нафтопродуктів, хтось же повинен забезпечувати паливом "український енергетичний холдинг", як пише про себе ця група компаній в щотижневих прес-релізах.

"Звідки паливо і які обсяги його поставок на ринок, "Газ Україна 2009" чомусь не говорить. Спробуємо зробити це за неї", - пише автор.

Так, спецоператором згаданої групи по поставкам нафтопродуктів є ТОВ "Газ Україна 2020". Вона з квітня 2012 року почала пропонувати бензин А-92 і А-95 зі станцій в Кіровоградській, Одеській та Київській областях.

У зв'язку зі збільшенням обсягу поставок бензину, а також розширенням асортименту за рахунок дизельного палива в кінці 2012 року кількість "накопичувальних пунктів" поповнилася станціями в Харківській і Хмельницькій областях. За даними залізничних експедиторів, до 2012 року ці станції або взагалі не використовувалися для постачань палива, або брали нафтопродукти епізодично, пише автор.

За наявними даними, на "прописаних" на цих станціях нафтобазах якісь ТОВ "Букаевіца ЛТД", ТОВ "Зовнітрансгаз", ТОВ "Т-Транс" та ТОВ "Експрес-Тариф" облаштували ліцензійні митні склади. Зазвичай це необхідно, коли є можливість переміщення імпортного товару по території країни під митним контролем з подальшою поступовою сплатою акцизів і мит по мірі випуску товару на внутрішній ринок.

Проте в даному випадку сплатою податків і "не пахне", зазначає автор.

"Так, незважаючи на чималі поставки бензину за вказаними новими напрямами, нових потужних імпортерів Держмитслужба в минулому році не зафіксувала (про це говорить у своєму інтерв'ю та Калетник), а всім відомі нафтотрейдери в минулому році знизили обсяги імпорту, так як частково були змушені перейти на обслуговування "Газ Україна 2020" (в іншому випадку можна отримати проблеми на митниці)", - пише Іванченко.

Сумарно з квітня 2012 року, коли холдинг почав програму з поставки нафтопродуктів (що збіглося з початком бюджетних проблем зі збору "бензинового" акцизу), на перераховані станції надійшло 608,3 тис тонн високооктанових бензинів і майже 80 тис тонн дизпалива.

Згодом це паливо розподілялося ніким іншим, як компанією "Газ Україна 2020", інших постачальників з тих місць немає.

"Все це дозволяє стверджувати, що якщо дана структура не є безпосередньо оператором контрабандних поставок, то вже точно є видимою частиною цієї схеми, потягнувши за яку можна було б витягти назовні всю конструкцію", - пише Іванченко, відзначаючи, що при цьому ні митниця, ні СБУ з Генпрокуратурою, ні податкова служба і міліція не бачать в цьому необхідності.

Нагадаємо, досягнення групи "Газ Україна 2009" ЗМІ пов'язують з заступництвом сина генпрокурора України та народного депутата від Партії регіонів Артема Пшонки, який, у свою чергу, перебуває в товаристських стосунках з Олександром Януковичем. Деякі спостерігачі допускають, що до групи "Газ Україна 2009" має відношення саме президентський син. Пшонка зв'язок з компанією "Газ Україна 2009" заперечує.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"