Україна віддасть права на літак Ан-140 російському олігарху

Четвер, 21 лютого 2013, 10:28

Найближчим часом українське держпідприємство "Антонов" підпише з російською компанією "Авіатор" угоду про спільне підприємство.

"Авіатор" входить до холдингу "Російські машини" Олега Дерипаски, пишуть "Ведомости".

У СП будуть внесені інтелектуальні права на літак Ан-140, розповіла людина, близька до російської сторони переговорів: це дозволить проводити доопрацювання Ан-140-100 без узгодження з українською стороною.

Передача інтелектуальних прав в СП з російській стороні стало умовою Міноборони РФ, яке може придбати Ан-140Т (транспортна модифікація), пояснює він.

Представник "Російських машин" від коментарів відмовився.

Віце-президент ДП "Антонов" Олександр Ківа повідомив, що російсько-український договір перебуває на стадії підписання.

Юристи з російської і української сторони опрацювали механізм передачі інтелектуальної власності в СП.

Дату підписання Ківа назвати не зміг, зате інформував, що на черзі організація подібних СП по іншим антонівським проектам, наприклад по Ан-124 "Руслан".

Питання інтелектуальних прав на літаки має політичне підгрунтя, говорить Ківа, але якщо "Антонов" не зможе домовитися по своїм проектам з Росією, то упустить ринок, який активно займають іноземні конкуренти, наприклад шведська Saab.

У них проблем з інтелектуальною власністю немає, запевняє віце-президент "Антонова".

Зараз "Авіатор" веде переговори про постачання до 50 різних варіантів Ан-140Т з Міноборони РФ, йдеться в презентації компанії: це літаки для перевезення десантників, особового складу, літаючі госпіталі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!