Прокуратура взялася за "Банк Таврика"

Субота, 2 лютого 2013, 13:40

Прокуратура Шевченківського району Києва розпочала досудове розслідування стосовно "Банку Таврика"

Про це йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Шевченківського району.

До прокуратури району звернулися громадяни із заявами про те, що службові особи ПАТ "Банк Таврика" привласнили кошти, які ними були розміщенні на рахунках банку.

Як зазначається, виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення про запровадження тимчасової адміністрації та призначення уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ "Банк Таврика".

"Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду від 29 січня 2013 року задоволено клопотання слідчого СВ Шевченківського РУ ГУ про надання тимчасового доступу до документів, зокрема: актів планових та позапланових перевірок Нацбанку діяльності "Банк Таврика" за період 2011-2012 роки.

Як повідомлялося, правління Нацбанку 20 грудня прийняло рішення про віднесення банку "Таврика" до категорії неплатоспроможних.

Наслідком прийняття цього рішення стало призначення Фондом гарантування вкладів фізосіб тимчасової адміністрації, що було зроблено з метою вжиття заходів, спрямованих на врегулювання діяльності банку.

Як відомо, Нацбанк в кінці листопада 2012 року заблокував у банку "Таврика" 3 мільярди депозитів.

За даними НБУ, за перші 9 місяців 2012 року залишки коштів населення і підприємств на рахунках у банку "Таврика" збільшилися на 260 млн гривень, а загальний обсяг коштів клієнтів банку становить 2,9 млрд гривень.

Банк "Таврика" також з 10 грудня ввів добові ліміти на видачу готівки за своїми платіжними картками.

Як відомо, акціонером банку, який прямо і побічно володіє 10% і більше статутного капіталу банку на кінець звітного 2011 року є Анатолій Кобець.

Разом з тим, за даними ЗМІ, фактичним власником фінустанови є Сергій Цюпко - власник "Київського ювелірного заводу": в 2000 році став одним з акціонерів банку, в 2001-2002 роках очолив наглядову раду АБ "Таврика".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"