Присяжнюк каже, що українське зерно найбільше купують в ЄС

Субота, 2 лютого 2013, 11:20

Найбільший експорт зернових з України здійснюється до Євросоюзу.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк, передає прес-служба відомства.

Як зазначається у повідомленні, у 2012 році на ринок ЄС поставлено 7,7 млн тонн зерна на суму 1,9 млрд доларів. Також лідерами за обсягами імпорту українського зерна залишаються Єгипет і Саудівська Аравія.

"Минулий рік став вкрай успішним для України в плані закріплення на зовнішніх ринках. Тож ми не тільки забезпечили продовольчу безпеку всередині держави, але й змогли закріпити статус надійного партнера. Про це свідчить той факт, що вітчизняні зернові почали активно купувати європейські країни, які ще п’ять років тому сумнівалися в їхній якості. У 2012 році ЄС придбав 7,7 млн тонн зерна на суму 1,9 млрд доларів, ставши найбільшим імпортером українського збіжжя", - зазначив Присяжнюк.

Крім того, на другому місці за обсягом імпорту вітчизняного зерна знаходиться Єгипет, який купив у минулому році 5,5 млн тонн зерна на 1,4 млрд доларів. На третьому - Саудівська Аравія, до якої експортовано 1,9 млн тонн збіжжя на суму 509 млн доларів.

"Що ж до соняшникової олії, то Україна продовжує посідати перше місце в світі за обсягами її торгівлі. Частка нашої держави на світовому ринку складає 50%. Також Україна забезпечує майже 13% світового експорту кукурудзи, посідаючи 4 місце. За обсягами експорту пшениці - 8 місце, ячменю - 4 місце", - сказав міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!