Президент Латвії схвалив введення євро

П'ятниця, 15 лютого 2013, 13:56

Президент Латвії Андріс Берзінш схвалив закон про введення євро.

Про це пише "Лєнта.ру" з посиланням на портал Mixnews.

Згідно з повідомленням, таким чином, закон про приєднання балтійської країни до єврозони з 1 січня 2014 року пройшов всі основні інстанції в Латвії.

Сейм Латвії схвалив закон про введення євро 31 січня. Умови переходу з однієї валюти на іншу будуть схожими з тими, за якими в єврозону вступали інші країни, наприклад, Словаччина, Словенія та Естонія. Так, дві валюти одночасно будуть діяти тільки перші два тижні 2014 року, після чого розплачуватися в країні можна буде тільки євро. При цьому ціни в латах будуть вказувати в магазинах ще як мінімум півроку.

"Латвійський лат існував в незалежній Латвії з 1922-го по 1940 рік, а потім був відроджений у 1993 році. Його особливістю є висока вартість по відношенню до більшості валют світу - за один лат на ринку дають майже 1,9 долара", - йдеться в повідомленні.

Латвія обговорювала введення євро протягом декількох років - очікувалося, що країна може вступити в єврозону в 2008 році. Для цього їй необхідно було виконати кілька базових вимог ЄС щодо інфляції, рівня дефіциту бюджету та іншим макроекономічним показникам. Вони були виконані тільки на початку наступного десятиліття, що і зробило можливим введення євро в 2014 році.

Першою країною з числа колишніх радянських республік, яка ввела євро, стала Естонія. Це сталося 1 січня 2011 року. У Литві раніше заявляли, що мають намір потрапити в єврозону до 2015 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"