Україна готова допомогти Туреччині в будівництві LNG-терміналу

Четвер, 14 лютого 2013, 15:32

Україна готова вивчити питання про свою участь у будівництві Туреччиною LNG-терміналу на вході у протоку Дарданелли.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

"В ході наших дискусій про користь LNG-терміналів турецькі фахівці поділилися з нами планами щодо будівництва на вході у протоку Дарданелли нового терміналу з прийому зрідженого газу. Вони не бачать можливості розширити діючі термінали під Стамбулом та Ізміром, тому розробляють проект нового терміналу. Українська сторона з інтересом ставиться до цього проекту, і ми висловили готовність вивчити питання про нашу участь", - повідомив посол.

Крім того, за словами Корсунського, українська сторона запропонувала турецьким партнерам свій досвід у будівництві великих підземних сховищ газу, оскільки діючі сховища в Туреччині давно не відповідають потребам цієї країни.

"Ми все ще чекаємо конкретних пропозицій із цього приводу, оскільки досі обговорення мали винятково теоретичний характер", - відзначив дипломат.

При цьому Корсунський вважає, що прямого зв'язку між проектом нового турецького терміналу і українським проектом не існує.

"Так, досі  в Чорному морі LNG-терміналів не було. Цей спосіб доставки природного газу лише в останні роки отримав серйозну комерційну значущість, насамперед у зв'язку з політикою "Газпрому" щодо необґрунтованого підвищення цін на газ, що постачається по трубопроводах. Адже не випадково на півночі Франції, Польщі та Литві будуються нові LNG-термінали, коли поруч проходить "Північний потік"? Катар настільки наростив видобуток, а "сланцева революція" у США настільки вплинула на маршрути постачань зрідженого газу на світових ринках, що LNG став реальною альтернативою трубопровідному газу. Ми просто враховуємо світові тенденції розвитку газових ринків", - додав він.

Як відомо, проект LNG-терміналу є ключовим для реалізації намірів уряду України щодо диверсифікації поставок газу.

Раніше Україна уклала угоду з Азербайджаном про імпорт 10 млрд кубометрів газу в рік на першому і до 20 млрд кубометрів на другому етапі співпраці.

Джерело в Міненерговугілля розповіло, що Туреччина перешкоджає не тільки проходженню танкерів через Босфор, але і поставкам каспійського газу.

"У Азербайджану були плани з будівництва газопроводу і перевалочного терміналу на березі Чорного моря для експорту свого газу по морю. Але Туреччина не погоджується на проходження суден через Босфор в обох напрямках", - сказав співрозмовник видання.

За його словами, перспективи будівництва азербайджанського трубопроводу і терміналу на березі Чорного моря виглядають дуже примарними.

Як повідомлялося, українська сторона підписала контракт з Джорді Сарда Бонвіт, який нібито представляв іспанську компанію Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні.

Однак пізніше в іспанській компанії спростували підписання контрактів щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"