Арбузов готує українцям нову іпотечну програму

Середа, 13 лютого 2013, 16:30

Урядова робоча група на чолі з першим віце-прем'єром Сергієм Арбузовим працює над створенням нової державної програми із забезпечення громадян доступним житлом.

Про це розповіла директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Мінфіну Галина Пахачук, пише ZN.UA.

За її словами, вона повинна скоригувати ряд недоліків минулорічного 3%-ного іпотечного проекту "Доступне житло". При цьому програма буде спрямована на підтримку імпортозамінного виробництва в Україні.

"Якщо взяти кілька схем фінансування, як то державна гарантія, часткова компенсація і власне надходження позичальника або фінансової установи, тоді спрацює комплексне здешевлення вартості. Сьогодні напрацьовуються саме такі механізми для того, щоб у березні вийти з готовим програмним продуктом", - зазначила представник Мінфіну.

За словами Пахачук, банки виступлять основними операторами в новій програмі - "для того, щоб від цього процесу прибрати чиновників".

"Проекти повинні бути енергетичні, екологічні, вони повинні скорочувати державні витрати в майбутньому, стимулювати розвиток ВВП, створювати робочі місця. Також продукт буде розрахований на імпортозаміщення", - повідомила чиновник Мінфіну.

Пахачук розповіла, що передбачається, зокрема, надання "персональних" кредитів на 2-3 роки для проведення капітальних реконструкцій з точки зору підвищення, зокрема, їх енергоефективності,

Разом з тим представник Мінфіну зазначила, що при реалізації відповідних проектів важливо не тільки і не стільки фінансування з боку держави (в минулому році з 1 млрд гривень, виділених у бюджеті під проект 3%-кової іпотеки, освоєно лише 300 млн гривень), скільки якість розроблених механізмів, які забезпечили б широкий доступ до проектів зацікавлених осіб.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"