Долар в Україні повинен коштувати 4,35 гривні - The Economist

П'ятниця, 1 лютого 2013, 16:12

Гривня - недооцінена до американського долара, а її справедлива ціна становить 4,35 грн проти нинішніх понад 8 гривень.

Про це свідчить дослідження британського економічного журналу The Economist, що оцінює адекватність вартості валют на базі порівняльної купівельної спроможності у різних країнах і вартості бутерброда "БігМак" в мережі "Макдональдс", передає УНІАН.

Згідно з прийнятим у дослідженні курсом гривні до долара, "Біг Мак" в Україні коштує 2,33 долара (19 гривень) порівняно з його максимальною вартістю понад 9 доларів у Венесуелі і близько 1,7 долара в Індії, де він коштує найдешевше.

У США цей бутерброд на початку 2013 року коштував 4,4 долара, у Китаї - 2,6 долара, у Росії - 2,4 долара.

У сусідній з Україною Польщі "БігМак" коштує 2,9 долара, тоді як в країнах зони єдиної європейської валюти - 4,9 долара, у Великобританії - 4,25 долара.

Індекс "БігМака" свідчить, що валюти близько половини з понад 60 досліджуваних країн недооцінені до долара, а завищений курс - в 11 державах, лідером серед яких є Венесуела.

Її національний болівар, відповідно до індексу, переоцінений майже на 110%.

Найбільш недооціненою валютою є індійська рупія, яка повинна коштувати на 60% більше.

Українська гривня недооцінена приблизно на 47% на тлі заниженої на 45% вартості російського рубля і на 30% - польського злотого.

Як відомо, журнал Economist створив "Індекс БігМака" в 1986 році, щоб відслідковувати адекватність вартості національних валют на базі теорії паритету купівельної спроможності, згідно із якою в кінцевому підсумку всі товари в усьому світі повинні коштувати однаково.

Низка економістів вважають неадекватною таку оцінку курсів, оскільки ціна бутерброда не відображає чимало важливих факторів, які не враховуються під час визначення цього індексу.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!