"Лужниківська група" таки купує у американців українські обленерго

П'ятниця, 1 лютого 2013, 15:52

ТОВ "ВС Енерджi Iнтернейшнл" досягла домовленостi з корпорацiєю AES (США) про купiвлю двох енергопостачальних компанiй в Українi - ПАТ "AES Київобленерго" та ПАТ "AES Рiвнеобленерго".

Про це повiдомили в прес-службi компанiї, передає "Iнтерфакс-Україна".

За її даними, закриття угоди очiкується в серединi 2013 року.

Пiсля отримання дозволу регуляторних органiв та завершення операцiї цi активи перейдуть в управлiння компанiї "ВС Енерждi Iнтернейшнл Україна".

Корпорацiя AES погодилася продати належнi їй 89,12% акцiй ПАТ "AES Київобленерго", яке обслуговує 881 тис споживачiв у Київськiй областi, а також 84,56% акцiй ПАТ "AES Рiвнеобленерго", яке обслуговує 412 тис споживачiв у Рiвненськiй областi.

"Електроенергетика - головний напрям нашого бiзнесу, й ми зацiкавленi в його розширеннi. Ми маємо високу компетенцiю в галузi передання i постачання електроенергiї, що пiдтверджується показниками ефективностi наших компанiй", - заявив президент "ВС Енерджi Iнтернейшнл Україна" Михайло Спектор.

Як писала "Економічна правда", 24 січня в Давосі, представник групи Михайло Спектор заявив, що "лужниківська група" планує взяти участь у приватизації двох обленерго в Україні.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров публічно висловив невдоволення американськими власниками "Київобленерго": розкритикував їх за "неприпустиму байдужість до людей" і попередив, що "уряд миритися з цим не буде і подібного не терпітиме", а тому буде застосовувати "всі правові механізми впливу".

Як відомо, VS Energy володіє близько 95% акцій в "Кіровоград-", "Херсон-", "Житомиробленерго" і "Севастопольенерго".

Групі також належить близько 70% в "Чернівціобленерго", близько 50% - у "Одесаобленерго" і близько 15-20% - в "Хмельницьк-" і "Миколаївобленерго". Напередодні VS Energy продала контрольний пакет "Закарпаттяобленерго".

Бенефіціарами VS Energy International є кілька російських підприємців, у тому числі колишній віце-спікер Держдуми Росії, сьогодні спецпредставник президента Росії зі взаємодії з організаціями співвітчизників за кордоном Олександр Бабаков.

Американська AES Washington Holdings BV (входить в структуру AES Сorporation) придбала пакети акцій "Київобленерго" і "Рівнеобленерго" розміром 75% +1 акція на приватизаційному конкурсі в 2001 році.

Потім AES Сorporation збільшила свої пакети акцій до 89,12% в "Київобленерго" і до 84,56% - в "Рівнеенерго".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!