Депутати пропонують Раді заборонити арештовувати рахунки та майно ЗМІ

Середа, 30 січня 2013, 09:25

Нардепи від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко та Олександр Мирний пропонують заборонити арешт рахунків та майна ЗМІ для забезпечення судових позовів, поданих проти журналістів.

Про це йдеться у відповідному законопроекті зареєстрованому у Верховній раді, передає Тиждень.ua з посиланням на прес-службу партії.

У законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації) свободівці зазначають, що з метою впливу на ЗМІ представники влади та окремі громадяни почали масово зловживати своїм правом на відстоювання честі та гідності, вимог спростування інформації щодо них у ЗМІ.

"В якості відшкодування моральних збитків вони виставляють через судові позови космічні суми вимог, а для забезпечення позову суди на час провадження справи ухвалюють рішення про арешт майна чи блокування рахунків ЗМІ. Поки триває судова тяганина, господарська діяльність ЗМІ паралізується і вони фактично припиняють свою роботу", - наголошують депутати.

За їхніми словами, особливо відчутним такий "судовий шантаж" є щодо регіональних газет, радіокомпаній та телебачення, які "не є заможними і не здатні на час судового провадження віднайти альтернативні джерела фінансування".

"Наш законопроект дозволить захистити журналістів від охочих шантажувати редакції, проте він не заперечує права кожного на відшкодування моральних та матеріальних збитків, якщо є відповідні судові ухвали, що набули чинності", - підкреслив Мірошниченко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!