МВФ дорікнув Латвії в надмірній економії

Четвер, 3 січня 2013, 14:49

МВФ піддав критиці скорочення мінімального гарантованого доходу в Латвії.

Про це пише "Лента.ру" з посиланням на Bloomberg.

У МВФ відзначили, що скорочення витрат на соціальні потреби збільшує розрив між доходами багатих і бідних громадян, сприяє еміграції в більш багаті держави ЄС, а також гальмує економічне зростання країни.

З 1 січня 2013 року в Латвії набув чинності закон, згідно з яким допомога GMI знизилося з 40 латів для дорослих і 45 латів для дітей до 35 латів (66,5 долара) для всіх.

При цьому органи місцевого самоврядування мають право підвищувати розмір допомоги для окремих груп незаможних громадян. Влада країни пояснили рішення тим, що зниження допомоги буде стимулювати громадян шукати роботу.

Заходи економії поряд з успішними випусками держоблігацій дозволили Ризі достроково розрахуватися за кредитом МВФ на суму в 820 млн латів (1,56 млрд доларів). 20 грудня 2012 року Латвія повернула  493 млн латів.

У червні 2012 року глава МВФ Крістін Лагард привела Латвію в приклад іншим країнам ЄС. Керівник фонду закликала держави вчитися у Риги проводити реформи і боротися з кризою.

Лагард зазначила, що країни з великим держборгом повинні скорочувати бюджетні витрати одночасно за різними статтями, як це було зроблено в Латвії.

В іншому випадку, за її словами, термін проведення реформ збільшиться, і перетворення не дадуть належного ефекту.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!