У Колобова кажуть, що в бюджеті "не забули" про зарплати бюджетникам

Вівторок, 22 січня 2013, 15:31

Бюджет-2013 року передбачає підвищення соцстандартів та належне їх фінансування.

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну, опублікованому на сайті відомства.

"Цьогорічним бюджетом передбачено зростання соцстандартів, а головне закладені наявні ресурси для їх належного фінансування. Варто також згадати, що урядом у 2011 році у повному обсязі були профінансовані соцініціативи президента. Тому говорити про те, що Уряд не опікується соцполітикою безпідставно", - повідомили у прес-сужбі Мінфіну.

Як зазначається, у законі "Про дердбюжет" мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі: з 1 січня - 1147 гривень, з 1 грудня - 1218 гривень (приріст середньорічного показника (1153 гривень) до попереднього року (1098 гривень) становитиме 5%).

Згідно з повідомлення, також у 2013 році на 6,5 % передбачено підвищення посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою зменшення грошового розриву між цим показником та мінімальною заробітною платою.

"Таким чином, з урахуванням росту цих показників в держбюджеті 2013 року видатки на оплату праці працівників бюджетної сфери та грошове забезпечення військовослужбовців збільшено на 9,8 млрд гривень", - йдеться у повідомленні.

На кінець 2013 року, порівняно з аналогічним періодом 2012 року, мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум зростуть на 7,4%, при індексі споживчих цін 4,8%.

У бюджеті 2013 року передбачені соціальні видатки на рівні 61,5 млрд гривень з них, зокрема:

- допомоги сім’ям з дітьми - 40,1 млрд гривень;

- надання пільг та житлових субсидій населенню 10,3 млрд гривень;

- соціальний захист чорнобильців - 2,6 млрд гривень;

- стипендії - 8 млрд гривень.

Як повідомлялося, перший віце-спікер Ігор Калєтнік заявив, що у держбюджеті на 2013 рік немає належного фінансування соціального сектора.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!