Білорусь судитиметься з Україною через тролейбуси

Понеділок, 21 січня 2013, 16:41

"Белкоммунмаш" має намір звернутися до міжнародного суду з позовом до українського підприємства "Еталон" про захист інтелектуальних і комерційних прав на виробництво тролейбуса.

Про це повідомляє білоруське видання naviny.by, передає "УНІАН".

"У холдингу "Белкоммунмаш" не без підстав вважають, що корпорація "Еталон" "запозичила" те, що їй не належить. Простіше кажучи, у білорусів вкрали... тролейбус", - повідомляє видання.

За інформацією сайту, в 2010 році "Белкоммунмаш" і "Еталон" уклали угоду про спільну збірку білоруських тролейбусів у Чернігові. Ініціатором початку переговорів виступила українська сторона, а в результаті переговорів було підписано ліцензійну угоду.

Однак до осені 2012 року у співпраці намітився розкол.

"У зв'язку з подорожчанням комплектуючих, що закуповуються "Белкоммунмаш", ціна машинокомплекту збільшилася. Грошей в українців знову не знайшлося. У підсумку машинокомплект, який чернігівці схвалили і погодили, вони ж самі відмовилися купувати. Тоді це здавалося якимсь непорозумінням, хоча сьогодні в такій поведінці вбачаються елементи продуманого ходу", - повідомляє видання.

"Напередодні 2013 року ЗМІ зарясніли заголовками типу "В Чернігові розробили власний тролейбус". На огляд був представлений тролейбус моделі Т12110 "Барвінок". Президент корпорації "Еталон" Володимир Бутко пояснив журналістам, мовляв, так, планували випускати машини з комплектуючих "Белкоммунмаш", але білоруські партнери-постачальники без попередження підняли ціни. В результаті, ціна стала на 35 тисяч доларів більше, співпраця з сусідами стала невигідною. Тоді завод почав розробку власної платформи для тролейбуса, який обійдеться на 20% дешевше аналогів, заявив Бутко", - наголошується в матеріалі.

За словами начальника бюро маркетингових комунікацій УВЕД ВАТ "Управляюча компанія холдингу "Белкоммунмаш" Анастасії Цвірко, нібито новий український тролейбус насправді є піратською копією білоруської машини, зібраної в порушення існуючоЇ ліцензійної угоди, що регламентує всі дії компанії "Еталон" з питань виробництва білоруських тролейбусів.

За її словами, глава корпорації "Еталон" Володимир Бутко не відповідає на письмові звернення мінського підприємства з вимогою пояснити, чому корпорація "Еталон" порушила ліцензійну угоду, на якій підставі привласнила технології та технічну документацію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!