Думка експерта: Високі ціни на руду продовжують тиснути на металургів

Четвер, 17 січня 2013, 20:24

Високі ціни на залізну руду і відстаюча динаміка цін на сталь як і раніше чинять тиск на металургів.

Про це заявив старший аналітик Dragon Capital Денис Саква, коментуючи новину проте, що виробництво сталі в Україні скоротилося в грудні 2012 року на 7% р/р - до 2,6 млн тонн.

"Серед компаній, що котируються на ринку, Алчевський МК показав найвищі темпи зростання обсягів виробництва в грудні: +11% р/р і +2% м/м до 370 тис тонн, таким чином, його річний обсяг випуску зріс на 3% р/р до 3,9 млн тонн", - повідомив експерт.

За його словами, дочірні підприємства "Метінвесту" Ріната Ахметова - "Азовсталь" і ММК ім. Ілліча показали одні з найгірших результатів в грудні (-14% р/р до 340 тис тонн і -10% до 411 тис тонн відповідно) і за підсумками року (-17% до 5,6 млн тонн і -16% до 5,2 млн тонн).

"В цілому за 2012 рік сукупний обсяг випуску на металургійних підприємствах "Метінвесту" впав на 10% р/р до 16,3 млн тонн (50% загального виробництва сталі в країні)", - зазначив Саква.

Він також повідомив, що прогноз щодо металургійного сектору на короткострокову перспективу дещо покращився, так як загальний обсяг випуску, як очікується, збільшиться на 6% м/м в січні 2013 року і продовжить зростання в наступному місяці завдяки підвищенню попиту.

"Проте високі ціни на залізну руду і відстаюча динаміка цін на сталь і раніше чинять тиск на металургів", - підсумував аналітик.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!