Міндоходів хоче залишити Фірташа та профспілки без "соціальних" мільярдів

Вівторок, 15 січня 2013, 11:24

Міндоходов хоче забрати на себе функцію адміністрування єдиного внеску на соціальне страхування.

Про це йдеться в публікації "Економічної правди".

Як зазначається у матеріалі, разом з бюджетами, в країні існують також державні фонди, які щорічно збирають десятки мільярдів гривень.

Найбільший - це Пенсійний фонд, а також Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності та Фонд соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Як відомо, до них збирають страхові внески роботодавців і підприємств, пені, штрафи, благодійні внески та інші кошти. Обов'язкову частину до ПФ та трьох фондів соцстраху, задля зручності, з 2011 року сплачують єдиним соціальним внеском.

Після отримання коштів, їх автоматично розщеплюють, і відповідні платежі йдуть до відповідних фондів.

За деякими оцінками, загальний обсяг коштів соціальних фондів оцінюється у 180 млрд гривень. 

Як йдеться у статті, проти такого нововведення виступили профспілки і Федерація роботодавців України, яку очолює український бізнесмен Дмитро Фірташ.

Як відомо, ці всі структури беруть участь у тристоронньому управлінні соціальними фондами.

"Таке кардинальне втручання у роками відшліфовану систему збору та обліку внесків на соціальне страхування може призвести до катастрофічних наслідків та повністю зруйнувати один з небагатьох реально і надійно працюючих механізмів соціального захисту громадян", - зокрема, зазначили у ФРУ.

Також, проти нововведення виступив профільний комітет  Верховної ради.

Нагадаємо, указом президента від 24 грудня утворено міністерство доходів і зборів шляхом реорганізації Державної податкової служби та Державної митної служби.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!