Клименко: нові правила на ринку цінних паперів поповнять держказну

Четвер, 6 грудня 2012, 17:13

Нові правила оподаткування операцій із цінними паперами та деривативами дозволять створити прозорий ринок цінних паперів, що призведе до збільшення надходжень до держбюджету 2013 року на 6 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні ДПС, опублікованому на сайті служби.

"Нові правила оподаткування операцій із цінними паперами та деривативами дозволять наблизити облік загального фінансового результату за вказаними операціями до стандартів бухгалтерського обліку та сприятимуть створенню в Україні прозорого та інвестиційно привабливого цінно-паперового ринку", -  повідомив Клименко.

"Відрахування до бюджету раніше становили 152 млн гривень податку на прибуток. Перехід до прозорих правил ціноутворення та обліку операцій із цінними паперами дозволить залучити до бюджету, за попередніми оцінками, приблизно в 40 разів більше надходжень", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Клименко наголосив, що ініціативи Мінфіну та ДПСУ, які знайшли своє відображення в законах "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого вдосконалення адміністрування податків і зборів", були погоджені з представниками ринку.

"При внесенні пропозицій щодо запровадження податку з обороту за операціями з цінними паперами проаналізовано і враховано звітність усіх основних учасників фондового ринку, зокрема основних інвесторів, які проводять операції з інвестування через цінні папери. У розробці законодавчої ініціативи у складі робочої групи брали активну участь представники НКЦПФР, НБУ, бізнесу, а також саморегульовані організації, що представляють інтереси різних фінансових і інвестиційних ринків, пропозиції яких були максимально враховані в тій редакції законопроекту, яку погодив парламент у другому читанні", - зазначив голова ДПСУ.

Так, за пропозиціями представників бізнесу податок з обігу за операціями з усіма позабіржовими паперами було зменшено з 3% до 1,5%, для операцій з біржовими цінними паперами при 0-й ставці податку на обіг також передбачене зниження податку на прибуток до 10%.

Як відомо, 6 грудня депутати схвалили податок на операції з відчуження цінних паперів і операції з деривативами.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!