Єврокомісія дозволила реструктуризацію одного з найбільших банків

Субота, 29 грудня 2012, 09:58

Єврокомісія видала офіційний дозвіл на реструктуризацію одного з найбільших європейських банків - "Дексіа" (Dexia).

Це сталося відповідно до плану, який узгодили в жовтні 2012 року уряди Бельгії, Франції та Люксембурга, що є акціонерами банку, передає "Итар-Тасс".

"Я радий врешті-решт оголосити про схвалення рішення щодо "Дексії", розробленого спільними зусиллями Бельгії, Франції та Люксембурга", - заявив єврокомісар з питань конкуренції Хоакін Альмунія.

Програма рекапіталізації, зокрема, передбачає збільшення власного капіталу "Дексії" на 5,5 млрд євро, більшу частину яких - 53% - надасть Бельгія.

Крім цього, Париж і Брюссель домовилися переглянути існуючу систему видачі державних гарантій банку, знизивши їх стелю з 90 до 85 млрд євро, щоб мінімізувати держвитрати, пов'язані з реструктуризацією фінансової установи.

"Дексіа" фактично збанкрутіла ще в 2011 році, але щоб клієнти і партнери банку змогли уникнути великих фінансових втрат, уряди Франції, Бельгії та - меншою мірою - Люксембурга почали реструктуризацію банка, яка передбачає його розділення і виділення в окрему структуру - "поганий банк" - найбільш проблемних активів для їх подальшої ліквідації.

"Дексіа" стала другим провідним банком Бельгії, що переживає подібну процедуру.

Першим в 2008 році звалився найбільший банк королівства - "Фортіс" (Fortis).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!