Асоціація міст каже, що розподіл коштів серед регіонів "неадекватний"

Неділя, 23 грудня 2012, 11:51

Асоціація міст України вважає "неадекватним" розподіл коштів на розвиток регіонів у бюджеті на 2013 рік через преференції східним областям.

Як пояснили експерти асоціації, у бюджеті-2013 майже утричі скорочено фінансування на соціально-економічний розвиток територій - до 1,3 млрд гривень, передає "Німецька хвиля".

Також у асоціації відзначають, що кошти дістануться “обраним” областям.

За їх інформацією, половину закладених коштів передбачено для Донбасу: 30% (400,6 мільйонів гривень) отримає Донецька область, 16,3% (218 мільйонів гривень) Луганська область; 10% (140 мільйонів) закладено на три райони Житомирської області.

На Київ перепаде 11 мільйонів, на Волинь - 9 мільйонів. Ще менше отримають Івано-Франківська область - 8 мільйонів, Чернівецька і Хмельницька по 5 мільйонів гривень, решта областей - не більше 2 мільйонів.

В асоціації заявляють, що держбюджет 2013 року ухвалили без урахування думок органів місцевого самоврядування.

Представники Партії регіонів мають пояснення щодо такого розподілу коштів на користь східних регіонів.

“Це зумовлено кризовим станом у довкіллі регіону, а також Луганщина і Донеччина мають проблеми з питною водою, треба щось робити, а ще населення там більше. Обсяг виробництва понад 20% від загальноукраїнського показника”, - наводить видання слова заступника голови фракції Партії регіонів минулого скликання Володимира Зубанова.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!