Україна продовжує втрачати інвестиційну привабливість

Четвер, 20 грудня 2012, 11:41

Індекс інвестпривабливості України був зафіксований на рівні 2,12 балів з 5 можливих, що на 0,02 пункти менше, ніж результати попереднього кварталу.

Про це заявила на прес-конференції виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев'янко, передає "ЛігаБізнесІнформ".

Експерти ЄБА відзначили як позитивні, так і негативні для інвесторів моменти.

Серед позитивних, за словами Дерев'янко, законодавче рішення проблеми перенесення збитків минулих років, скасування обов'язкової декларації відповідності, скасування обов'язкової реєстрації зовнішньоекономічних контрактів на Аграрній біржі.

Хоча щодо автоматичного відшкодування ПДВ, як зазначила директор ЄБА, питання ще залишаються.

Серед негативних моментів вона відзначила низку проблем, з якими зіткнулася фармацевтична індустрія - ліцензування імпорту, питання технічних регламентів та сертифікації.

Також до негативних моментів вона віднесла мовний закон з вимогою обов'язкового маркування продукції на регіональних мовах.

Самі інвестори протягом останніх трьох місяців в якості негативних змін в інвестиційному кліматі відзначили: збільшення тиску фіскальних органів, коливання валютного курсу і валютну політику НБУ, ускладнення політичної ситуації у зв'язку з виборами, корупцію і слабку судову систему.

Нагадаємо, в ІІІ кварталі 2012 року інвестори оцінили бізнес-клімат України та умови ведення бізнесу на 2,14 бала (з 5 можливих), що є найнижчим показником за всю історію дослідження - з 2008 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!