Голова Ради НБУ виступає проти валютного коридору

Неділя, 2 грудня 2012, 11:46

Голова Ради НБУ Ігор Прасолов виступає проти запровадження в Україні валютного коридору.

Про це він заявив під час круглого столу, передає ZN.UA.

"(Я проти) навіть перехідного періоду. Завдання НБУ, щоб населення звикло до того, що курс в обмінних пунктах буде постійно рухатися вгору-вниз, виходячи з економічної ситуації, стану платіжного балансу, ліквідності, заощаджень", - сказав представник НБУ.

Прасолов підкреслив, що Нацбанк планує зробити курс більш гнучким, але це не означає, що він буде абсолютно плаваючим.

"Плаваючий курс присутній там, де розвинені економіки. Те, що ми не можемо проводити політику плаваючого курсу - це всім зрозуміло. Південноафриканські країни спробували так зробити. Як наслідок в економіці настав повний хаос і вони швидко від цього відмовилися", - додав глава ради НБУ.

У свою чергу заступник директора гендепартаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк зауважив, що згідно чинного законодавства головним пріоритетом діяльності НБУ є забезпечення та підтримка цінової стабільності в державі.

"Ні закон "Про Національний банк", ні основні засади грошово-кредитної політики не містять жодних зобов’язань НБУ утримувати курс гривні до будь-якої іноземної валюти в певних межах", - зауважив Арсенюк.

Натомість екс-заступник глави НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що запровадження валютного коридору сприяло б "заспокоєнню людей".

"Найкращий шлях – запровадити коридор в цьому році. Припустимо – 8-8,5 поставити – люди вже заспокояться. В наступному році – 8-8,7. (Потім) сказати, що все ми більше не відповідаємо за рух курсу в рамках цього коридору. Але ми відповідаємо за темпи інфляції – гарантуємо, що вони не будуть вищі 5%, яке це робиться в інших країнах", - зазначив експерт.

Як повідомлялося, у Нацбанку готові відмовитися від фіксованого курсу гривні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!