Темпи зростання аеропорту "Бориспіль" істотно впали

Середа, 19 грудня 2012, 12:27

Темпи зростання найбільшого українського аеропорту "Бориспіль" істотно сповільнилися.

За підсумками 2012 року пасажиропотік збільшиться всього на 5%, тоді як роком раніше його зростання становило 20%, пише "Комерсант-Україна".

За підсумками 2012 року "Бориспіль" обслужить близько 8,4 млн осіб, заявив гендиректор аеропорту Антон Волов.

Зростання пасажиропотоку у "Борисполі" становитиме всього 5% порівняно з 2011 роком, тоді як у 2011 році аеропорт збільшив цей показник на 20%, обслуживши близько 8 млн чоловік.

Зараз на частку "Борисполя" припадає 65% усього пасажиропотоку країни.

Волов стверджує, що причиною уповільнення темпів зростання аеропорту є базові перевізники - "АероСвіт" і "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), які забезпечують близько 65% трафіку.

За його словами, протягом останніх двох місяців вони "скоротили кількість польотів на 25%".

У прес-службі "Борисполя" уточнили, що з жовтня 2012 року пасажиропотік базових авіаперевізників знизився на внутрішніх рейсах на 24,6%, на міжнародних - на 11,8%, що в сумі дасть зниження в IV кварталі на 15,7% відносно аналогічного періоду 2011 року.

Але перевізники запевняють, що не зменшували польоти.

"Є сезонне уповільнення темпів зростання. Наприклад, якщо в II кварталі зростання перевезень у нас становило 40%, то в III кварталі - 23%, а за підсумками IV кварталу очікується на рівні 18-20%", - повідомила прес-секретар МАУ Євгенія Сацька.

Результати роботи аеропорту в 2012 році свідчать також про стагнацію галузі в цілому.

"Галузевій кризі більше за інших виявилися піддані авіакомпанії Європи, які формують чималу частку пасажиропотоку аеропорту", - зазначив помічник гендиректора "АероСвіту" зі зв'язків з громадськістю Сергій Куций.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!